Piątek, 2017-08-18|Imieniny: Bogusława, Bronisława
Do wyświetlenia bannera wymagany Flash player 7 lub włączona obsługa Java Script.
strona główna | startuj z nami | poleć stronę | lista mialingowa |

Jak często Twoja firma organizuje imprezy integracyjne lub szkolenia?


1 x w roku
2 x w roku
częściej
nie organizuje
8 użytkowników
Odwiedziny od 2001 r.

2 776 220
Menu główne - Trasy rowerowe

DOLOMITY SKI DOLINA to ponad 30 ha zróżnicowanego pod względem wysokości, wyjątkowego pod względem przyrodniczym terenu, otoczonego najatrakcyjniejszymi trasami rowerowymi, których łączna długość przekracza 20 km. Zadrzewienie, brak ruchu kołowego, wyznaczone trasy z wyłącznością dla rowerzystów, wszystko to sprzyja uprawianiu tego najpopularniejszego na świecie sportu.


Trasy poprowadzone są w sąsiedztwie stoku narciarskiego, restauracji, jeziora, kanionu, rezerwatu przyrody Segiet, stanowisk do grilowania i wejścia do sztolni.
Ski Dolina przylega bezpośrednio do dużego kompleksu leśnego, łączącego Bytom Miechowice z Tarnowskimi Górami – łącznie ponad 200 ha lasów. Zarówno ten kompleks jak i rezerwat Segiet świetnie nadają się do robienia krótszych, lub dłuższych wycieczek ze Sportowej Doliny. Z tras rowerowych rozciągają się wyjątkowe widoki zarówno na atrakcje ośrodka DSD, jak i również na stary drzewostan buków, stanowisko geologiczne i inne.

Nie powinniśmy się dziwić gdy tuż przed naszym nosem drogę rowerową przetnie sarna lub lis. Na terenie Ośrodka i w jego otoczeniu często spotkamy chronione gatunki roślin i zwierząt takich jak: lilia złotogłów, dziewięćsił, puszczyk, dzięcioł, myszołów. Na kamieniach nierzadko wygrzewają się zaskrońce i żmije, a odważni, którzy odwiedzą sztolnię spotkać mogą nietoperze. Bogactwo rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt zaowocowało utworzeniem w sąsiadującym ze Ski Doliną rezerwacie Segiet ścieżek dydaktycznych i stanowisk edukacyjnych.

 

PARAMETRY TRAS ROWEROWYCH
 

Trasa nr 1TAJEMNICE SEGIETU długość 600 m, atrakcje: piękny, stary drzewostan buków, dużo ciekawych gatunków roślin i zwierząt, najatrakcyjniejsza wiosną i jesienią, prosimy zachowywać się szczególnie cicho i spokojnie i nie zbaczać z trasy ze względu na przebieg fragmentu trasy przez rezerwat przyrody.
 

 

Trasa nr 2 NAD SZTOLNIĄ, długość 1900 m, atrakcje: wyjątkowa pod względem widokowym, przebiega po szczytach wzgórz otaczających Sportową Dolinę, z trasy rozciągają się widoki na atrakcje ośrodka DSD, na stanowisko geologiczne, w części zachodniej przejeżdża się 70m nad wejściem do starej sztolni, w tej części należy zachować szczególna ostrożność ze względu na przebieg trasy w bezpośrednim sąsiedztwie z 70 metrową przepaścią, najlepszy widok na kanion i sztolnię znajduje się z miejsca widokowego położonego w części północnej trasy, tam też najczęściej spotkamy liska, który bardzo lubi kiełbaskę, jest nie groźny i oswojony, można go poczęstować (kiełbaski dostępne w „Barze na Polanie”).
 

 

Trasa nr 3PRZY WĄSKICH TORACH, długość 1600 m, atrakcje: bardzo trudna, częste podjazdy i zjazdy, część północna przebiega blisko jednej z największych atrakcji turystycznych regionu – Kolejki Wąskotorowej jeżdżącej w sezonie letnim pomiędzy Bytomiem a Miasteczkiem Śląskim, w południowo-wschodnim odcinku znajduje się punkt widokowy z którego można zobaczyć panoramę Ski Doliny, a obok położone jest stanowisko do grilowania.


 

Trasa nr 4NAJDŁUŻSZA PĘTLA, długość 3500 m, atrakcje: bardzo długa, dla wytrawnych rowerzystów, na niej odbywa się większość zawodów rowerowych, prosimy nie płoszyć saren i innych zwierząt spotkanych po drodze.

Piątek, 2017-08-18
-3
100 cm
Warunki
tr. narciarskie
snow park
tor saneczkowy
trasy rowerowe
tor 4x4
wspinaczka

BAJECZNE URODZINKI

DLA DZIECI

 

Pomyśl już dziś o pikniku dla pracowników Twojej Firmy!!!

 

BEZPŁATNY INTERNET
BEZPRZEWODOWY
DLA WSZYSTKICH!!